The People Behind the Fair 2019

EXECUTIVE 2019
Bev Latva, President (905) 862-0966
Jim Tindall, 1st Vice President (905) 852-9966
Deb Dickie, 2nd Vice President (905) 852-5040
Dave Dickie, Manager (905) 852-5040
Marilyn Burch, Treasurer (905) 852-6209
Rick Hannah, Secretary (905) 852-7286
Angela Gonsalves, Secretary (905) 862-2812

DIRECTORS 2019

Rob Ashton, Dairy Cattle
Deb Dickie, Concessions/Rentals
Jim Doxsee, Grounds
Barry Grant, Sheep
Nancy Hannah, At Large
Tara Hannah, Homecrafts
Rck Hannah, Advertising/Publicity
Bev Harrison, Membership
Bob Harrison, Heavy Horses
Kate Johnson, AgEd Tent
Bev Latva, Horticulture
Rachel Leslie, Sponsorship
Barb Orr, At Large
John Park, Field Crops
Bryan Smith, At Large
Joel Speers, Grounds
Jim Tindall, Dairy Goats
Krista Volkmann, Po
ultry

ASSOCIATES AND VOLUNTEERS

Angie Andruss, Katie Assinck, Carol Bacon, Keith Bacon, Pat Bailey, Laura Begg, Mac Boadway, Ryan Fawns, The Bonner Boys, Joyce Brown, Shelagh Carroll, Russ Chaplin, Chris Colucci, Alice Cossey, Joe Coughlin, Madeline Coughlin, Elaine Cox, Trevor Cox, Jennifer Dauphinee, Sue David, Rodney DeGeer, Michelle DeGeer, Carolyn Dempster, Tess Dempster, Robin Dhillon, Susan Dhillon, Jason Doxsee, Pat Doxsee, Matthew Durwood, Sandy Evans, Cory Geisberger, Carmen Grant, Judy Gray, Jamie Gregor, Lew Gregor, Hollay Ghadery, Sylvia Grose, Ariane Hansen, Helen Herrema, Howie Herrema, Liz Herrema, Gerrit Herrema, Bridgette Herrema, Gary Hill, Lisa Hutchinson, Kate Johnson, Gary Johnson, Mark Johnson, Jane Johnson, Mike Kennedy, Melanie Kennedy, Wayne Kennedy, Pauline Knibbs, Tom LaRue, Guy Latva, Val Linton, Brian Logan, Carolyn Lovdal, Michelle MacDowell, Julia MacDonald, Amber Meirik, Leslie Nagle, Judy Oswald, Julia Ott, Ashley Park, Lori Pengelly, Sarah Reid, Brandon Risebrough, David Risebrough, Judy Risebrough, Peter Robinson, Corinna Rushton, Gus Schickedanz, Elizabeth Newitt, Bruce Smith, Cam Smith, Kyle Smith, Rodney Stockwood, Donna Straughan, Jacki Sweet, Pat Taber, Brandon Taylor,Jeff Taylor, Steve Taylor, JackieTeskey, Tracey Tindall,Craig Volkmann, Lisa-Marie Vaccaro, Ena Wassenaar, Kathy Wasylenky, Lori Welch, Nancy Wood

JUNIOR DIRECTORS

Anna Cowling, Charlie Cowling, Will Cowling, Ella Field, Katie Latva-Bound, Julianna Tindall, William Tindall, Jonah Rushton, Leah Wallis